خواص درمانی آناناسها توسط بومیان آمریکای جنوبی تشخیص داده شد. میوه آبدار، زرد معطری که با فیتونوترینتهای (مواد مغذی گیاهی) محافظ بسته بندی شده و حاوی آنتی اکسیدان ویتأمین C و آنزیم هضم کننده پروتئین (bromelain ) است. آناناس می تواند به صورت تازه یا کنسرو شده خورده شود و آب آن یک نوشیدنی نشاط آور است.

خواص ویژه آناناس:

  • ترومبوز (تشکیل لخته خون در داخل یک رگ خونی): آنزیم bromelain ، که از آناناس ترشح می شود، در درمان لخته خون که ممکنست سبب ایجاد ترومبوز شود، موثر نشان داده شده است. لخته های خون هر روز تشکیل می شوند برای توقف نشت خون به درون ارگانها لازمند. زمانیکه دیگر نیازی به آنها نیست، باید به طور طبیعی تجزیه شوند. وقتی لخته ها تجزیه نشوند، می توانند رگهای خونی را مسدود کنند و باعث ایجاد حمله قلبی یا سکته شوند. نشان داده شده است که مکملهای bromelain مرگ را در افراد دارای بیماری قلبی از ۲۰ لیتر به کمتر از ۲ لیتر کاهش می دهند. به نظر می رسد که bromelain  با تحریک تولید پلاسمین، ماده ای در خون که لخته ها را تجزیه می کند، عمل می کند.
  • سوء هاضمه: bromelain در صنایع غذایی برای ترد کردن گوشت استفاده می شود. آنزیم به شروع تجزیه ساختارهای پروتئینهای گوشت کمک می کند. به نظر می رسد پروسه مشابهی چنانچه bromelain  به صورت طبیعی یا مکمل مصرف شود، در معده رخ می دهد. این آنزیم اغلب می تواند بخصوص برای افرادی که سوء هاضمه دارند، مفید باشد. bromelain می تواند توده های غذایی جامد یا نیمه جامد هضم نشده در معده را بشکند. این توده ها که بنام bezoar شناخته می شوند باعث ایجاد درد معده می شوند.
  • سرطان: آناناسها حاوی انواعی از فیتونوترینتها (P- کوماریک و کلروژنیک اسید) هستند که به نظر می رسد از تشکیل مواد سرطانزایی به نام نیتروزآمین ها که بخصوص در اثر مصرف سوسیس و کالباس در بدن ایجاد می شود، جلوگیری می کنند.
  • زخمها: bromelain در پزشکی بخصوص برای فرموله کردن بانداژها همراه با داروهای آنتی بیوتیک به کار
    می رود.

 

توجه! افرادی که سابقه زخم معده دارند باید از خوردن آناناسها بخصوص آناناسهای نارس پرهیز کنند زیرا آنها محتوای اسیدی بالایی دارند. اسید درون میوه همچنین می تواند باعث خرابی دندان شود.

 

چقدر آناناس بخوریم؟ ۱۰۰ گرم آناناس بیش از ۲۵ لیتر نیاز یک بزرگسال به vit C را تأمین می کند.

 

نکته! آناناس تازه حاوی آنزیمهای مفید است ولی این آنزیم ها با پختن و پاستوریزه کردن از بین می روند. انواع گوناگونی از آناناس وجود دارد و فعالیت آنزیم از یکی به دیگری فرق می کند.

 

نگهداری آناناس: اگر چه اکثر آناناسهای موجود در بازار از قبل رسیده هستند، صرفنظر از رنگشان، بعد از خرید باید در یک کیسه پلاستیکی در یخچال نگهداری شوند. برش تازه آناناس هم ممکنست در بسته بندی بدون نفوذ هوا، در یخچال برای مدت بیش از یک هفته نگهداری شود.

آناناس از نظر vit C غنی است و همچنین حاوی فیتوکمیکالهای (مواد شیمیایی های گیاهی) است که در تأمین  سلامتی موثر است.

۱ واحد آناناس= یک دوم cup خام (گرم ۷۸)

گرم ۱ فیبر غذایی- گرم ۱۰ CHO – پتاسیم ۸۹ میلی گرم- منیزیوم میلی گرم۱۱- فسفر میلی گرم ۵- میلی گرم۱۲= vitc- فولات ۸ میکروگرم