کلسترول و بیماری های قلبی: نقش رژیم غذایی

اگرچه رژیم غذایی در تعیین سطح کلسترول خون شما نقش دارد، اما مانند بیشتر مردم، علاوه بر غذاهای سرشار از کلسترول، عوامل دیگر رژیم غذایی نیز در تعیین سطح خونی کلسترول نقش دارند.

در ابتدا، اخبار مربوط به ارتباط کلسترول موجود در خون با بیماری های قلبی، جنگ همه جانبه ای را علیه کلسترول مواد غذایی ایجاد کرد. از دهه ۱۹۶۰ به بعد به مردم توصیه می شد از غذاهای غنی از کلسترول مانند تخم مرغ، فرآورده های لبنی و برخی از انواع غذاهای دریایی پرهیز کنند. اما امروزه، علم نشان می دهد که، برای اکثر افراد، کلسترول رژیم غذایی (کلسترول موجود در غذاها) تأثیر کمی روی میزان کلسترول موجود در جریان خون دارد. دستورالعمل رژیم غذایی ۲۰۱۵-۲۰۲۰ برای آمریکایی ها اگرچه توصیه به محتاط بودن در دریافت کلی کلسترول را دارد اما توصیه قبلی مبنی بر محدود کردن کلسترول رژیم غذایی به ۳۰۰ میلی گرم (میلی گرم) در روز را حذف کرده است.  قابل توجه است ، میزان دریافت چربی اشباع، (که عمدتا در غذاهای حیوانی مانند گوشت و لبنیات و همچنین در غذاهای سرشار از کلسترول یافت می شود ) در این دستورالعمل تغییری نکرده است . چربی اشباع در رژیم غذایی LDL کلسترول را به میزان  قابل توجهی افزایش می دهد و باید دریافت آن محدود شود. اگرچه برخی تحقیقات ارتباط مصرف چربی اشباع با بیماری قلبی را رد کرده اند اما تحقیقات دیگر این رابطه را تأیید می کنند.

غذاهای سرشار از فیبر،  با چربی اشباع کم می توانند کلسترول خون را کاهش دهند

در حالی که چربی اشباع و کلسترول رژیم غذایی هر دو در میزان کلسترول شما نقش دارند، اما متخصصان تأکید می کنند که اصلاح الگوی رژیم غذایی مهمترین تغییری است که می توان برای کاهش سطح کلسترول خون ایجاد کرد ، بهتر است رژیم غذایی سرشار از میوه ها ، سبزیجات ، ماهی و غلات کامل باشد. این رژیم غذایی به دو طریق کمک می کند. اول ، مصرف غذاهای سالم باعث میشود مصرف غذاهای سرشار از چربی اشباع و کربوهیدرات های تصفیه شده (که هردوی این موارد به سیستم قلبی عروقی آسیب می رساند)  کمتر شود.  دوم، غذاهای پر فیبر با جلوگیری از جذب چربی های ناسالم غذایی از روده، به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کنند.

باید توجه داشت که این دستورالعمل برای همه مفید نیست. افرادی که خطر بروز بیماری های قلبی عروقی در آن ها زیاد است، اصلاح رژیم غذایی ممکن است در کاهش سطح کلسترول خون به تنهایی کافی نباشد. برخی دیگر نیز فارغ ار اینکه چه غذایی میخورند از نظر ژنتیکی مستعد داشتن سطح بالای کلسترول خون هستند.

 

 

لینک منبع:

https://www.health.harvard.edu/cholesterol/cholesterol-and-heart-disease-the-role-of-diet